Poniedziałek, 2024-05-20, 10:24

Główna » 2015 » Grudzień » 6 » Spotkanie z Małgorzatą K. Piekarską
Spotkanie z Małgorzatą K. Piekarską

W czwartek 3 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w czytelni MiPBP odbyło się spotkanie z pisarką i dziennikarką Małgorzatą Karoliną Piekarską. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klas I i II. Małgorzata Piekarska jest autorką książek dla młodzieży, m. in. popularnej wśród gimnazjalistów "Klasy pani Czajki". Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swojej twórczości oraz o pracy nad historią swojej rodziny.

Małgorzata Karolina Piekarska pisze książki dla młodzieży i o młodzieży ("Klasa pani Czajki", "Tropiciele", "Czucie i wiara, czyli warszawskie duchy", "LO-teria", "Dzika"). Pracuje także jako dziennikarka w prasie ("Cogito") i telewizji. Dla zainteresowanych dziennikarstwem napisała "Kurs dziennikarstwa dla samouków". Pasjonuje się także historią, posiada pamiątki rodzinne i tropi losy swoich przodków. Owocem tych jej badań jest opowieść marynistyczna "Dziewiętnastoletni marynarz" o jej stryjecznym dziadku.

Na spotkanie do czytelni biblioteki publicznej udaliśmy się małą grupką (17 osób z klas: 1b, 1c, 1g2 i 2g2) zainteresowaną poznaniem ciekawej osoby. W trakcie imprezy pisarka opowiedziała nam o swojej twórczości oraz zaprezentowała zdjęcia rodzinne i krótkie filmy z jej przedsięwzięciami. Osoby interesujące się genealogią mogły się dowiedzieć, jak i gdzie zacząć poszukiwania informacji o swoich antenatach. Ciekawi, jak robi to p. Piekarska, mogą zajrzeć na jej stronę Piekarscy.com. Po prelekcji można było porozmawiać z autorką i otrzymać autograf.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 10-tej (z małym poślizgiem) i trwało ponad godzinę. Pogoda nam sprzyjała w drodze do biblioteki i powrotnej do szkoły.

Niestety, w naszym księgozbiorze nie posiadamy książek M. K. Piekarskiej, ale w czytelni udostępniamy dwutygodnik "Cogito".

Wyświetleń: 855 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Grudzień 2015  »