Poniedziałek, 2024-05-20, 10:58

Główna » 2013 » Październik » 6 » Uroczystość otwarcia biblioteki.
Uroczystość otwarcia biblioteki.
Strzałki, baloniki i inne niespodzianki przygotowałyśmy na uroczystość otwarcia biblioteki w nowym lokalu. Goście dopisali - odwiedziła nas dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.

Piątek 4 października był dniem, w którym zaprosiłyśmy czytelników na uroczystość otwarcia biblioteki w jej nowym lokalu. Żeby zachęcić wszystkich do odwiedzin, drogę od wejścia do szkoły do biblioteki wskazywały żółte strzałki naklejone na podłodze, a drzwi biblioteki przystroiłyśmy kolorowymi balonikami. Naszych gości częstowałyśmy słodyczami (cukierki i rogaliki), a wypożyczający tego dnia otrzymywali okolicznościowe zakładki do książek. Przyszło prawie 200 czytelników i - niestety! - pod koniec dnia zabrakło nam i słodkości, i zakładek.

Uroczystość otwarcia była równocześnie rozpoczęciem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem "Biblioteki szkolne - bramy do życia". Z tej okazji przygotowałyśmy okolicznościową gazetkę na tablicy bibliotecznej na II piętrze.

Inną październikową atrakcją przygotowaną dla czytelników  jest wystawa komiksów Agaty Matraś, bibliotekarki o talentach plastycznych. Potrafi ona humorystycznie przedstawić zdarzenia z życia biblioteki. Na korytarzu przed biblioteką ustawiłyśmy 3 sztalugi i zaprezentowałyśmy 25 historyjek "które wydarzyły się naprawdę". Ekspozycji towarzyszy mini-konkurs czytelniczy: 3 pytania o książki, które zainspirowały rysowniczkę.

Również w tym roku ogłosiłyśmy akcję "Podaruj książkę bibliotece". Prosimy czytelników o wzbogacenie szkolnego księgozbioru poprzez przekazanie niepotrzebnych im książek - może będą one ciekawe i przydatne dla innych naszych użytkowników.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki
i skorzystania z naszych usług!

Wyświetleń: 864 | Dodał: MaGa | Tagi: lokal biblioteczny, otwarcie biblioteki, biblioteka ZSE, wystawa, imprezy czytelnicze, MMBS, konkurs | Rating: 5.0/1
«  Październik 2013  »